Wavin Pilsa, Rusya pazarında yeniden güçlenecek

Wavin Pilsa

Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalarından biri olarak inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede kaliteli boru, ek parça sistem ve çözümleri sunan ve bu özellikleriyle de dünya markası olan Wavin Pilsa, Rusya pazarında yeniden aktif olmayı hedefliyor.

  Plastik boru sektörünün lider firmalarından olan Wavin Pilsa, geçmiş yıllarda ihracat anlamında çok güçlü olduğu, fakat 2015’de yaşanan kriz nedeniyle ihracat hacimlerinin düştüğü Rusya pazarında yeniden aktif olmayı öncelikli hedeflerinden biri olarak belirledi. Wavin Pilsa, bunun ilk adımı olarak, Rusya’nın başkenti Moskova’da 7-10 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek ısıtma, soğutma ve tesisat alanındaki en büyük fuarlardan biri olan Aqua – Therm Fuarı’na katılacak. Dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi Wavin Group üyesi ve Mexichem iştiraki olan Wavin Pilsa, bu fuardaki Hall 13 A-208 No’lu standında, sektörün değerli temsilcilerini ağırlayacak. Firma, sektöre sunduğu son yeniliklerden biri olan ve mühendislerin “as built” projeleri kısa zamanda tamamlayabilmelerini sağlayan Wavin Bim/Revit paket tanıtımını, bu fuarda uygulamalı olarak gerçekleştirecek.

45 yılda dünya markası oldu

Wavin Pilsa Genel Müdürü Fatih Asal, Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalarından biri olarak inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede kaliteli boru, ek parça sistem ve çözümleri sunan Wavin pilsa’nın, bu özellikleriyle 45 yılda dünya markası olduğunu söyledi. Wavin Pilsa’nın, dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi Wavin Group üyesi ve Mexichem iştiraki olduğunu belirten Fatih Asal, “Türkiye’de ve dünyada güvenli içme suyu dağıtımı, yağmur suyu ve atık suyun yönetimi, enerjiyi daha verimli kullanarak binaların ısıtılması ve soğutulması gibi günlük hayatın vazgeçilemez ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümler sunmaya devam ediyoruz” dedi. Wavin Group’un, 25 Avrupa ülkesinde direkt olarak faaliyet gösterdiğini ve bu ülkelerde 40 üretim tesisi bulunduğunu vurgulayan Fatil Asal, “Wavin Pilsa’nın Avrupa liderliği, geçmiş yıllarda ihracat anlamında çok güçlü olduğu, fakat 2015’de yaşanan kriz nedeniyle ihracat hacimlerinin düştüğü Rusya pazarında yeniden aktif rol alarak daha da güçlenecek” ifadeleri kullandı.

#WavinGroup #WavinPilsa #plastikboru #ekparça #ihracat #Rusya #GenelMüdür #FatihAsal