UGETAM’dan AKMERCAN Doğalgaz teknik personeline eğitimler

boru6AKMERCAN Gaz ile yapılan işbirliği kapsamında AKMERCAN Doğal Gaz Dağıtım bölgelerdeki teknik personeline yönelik teknik eğitimler devam ediyor.

Konularında uzman UGETAM Eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen eğitim programlarında; Doğal Gaz çalışmalarında iş güvenliği ve teknik emniyet, yanıcı ve patlayıcı ortamlar, gaz riskleri, gaz kaçakları doğal gaz yangınlarına müdahale, acil durum yönetimi, ihbar değerlendirme ve analizi, katotik koruma, basınç düşürme ve regülatör, RMS-A işletme bakım eğitimleri uygulamalı olarak yapılmaya devam etmektedir. Bu arada AKMERCAN Doğal gazın dağıtım bölgelerindeki görev yapan itfaiye personeline de Doğal Gaz Yangınlarına Müdahale Teknikleri Eğitimleri eş zamanlı olarak yapılmaktadır.

AZERİGAZ, GAZ İHRAÇ İDARESİ VE SOCAR GEORGİA GAS UGETAM’DA

boru7Azerbaycan ve Gürcistan’dan gelen üst düzey yöneticilerin bulunduğu bir heyet bilgi alışverişinde bulunmak ve teknik eğitimlere katılım için UGETAM’ı ziyaret etti. SOCAR Georgia Gas Genel Müdür Yardımcısı Azer Mammadov, Azerbaycan Gaz İhraç İdaresi’nden Metroloji ve Standartlaştırma Müdürü Ramil Hasanov, Müdür Yardımcısı Qocayev Elçin Bilal ve mühendisler Hasan Huseynov, Elman Jabrayilov, Mehvdiyev Ramiz İbrahim’den oluşan heyet 14 gün süre ile UGETAM’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Karşılıklı bilgi alışverişi şeklinde geçen ziyaretlerde UGETAM Genel Müdürü Serkan Keleşer; UGETAM hakkında ve yapılan faaliyetlere yönelik bilgiler verdi. Eğitim ve İş Geliştirme Müdürü Selim Serkan Say; Genel Doğal Gaz, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği ile Teknik Emniyet, Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Hüseyin Bulundu; Denetim, Muayene ve Azerbaycan Gaz İhraç İdaresi boru hatlarında yapılan fizibilite raporları, Teknolojik Hizmetler ve Belgelendirme Müdürü Ali Tem ise Genel Metroloji, Kalibrasyon, Doğal Gaz Sayaçlarının Çalışma Prensipleri ve Faturalandırma gibi konularda bilgiler verdi. Daha sonra BOTAŞ, TÜBİTAK ve İGDAŞ’a teknik ziyaretler yapıldı. Ayrıca misafir heyete, UGETAM tarafından “Genel Doğal Gaz, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, Teknik Emniyet, Genel Metroloji ve Kalibrasyon, Doğal Gaz Sayaçları ve Çalışma Prensipleri ve Faturalandırma” gibi konularda eğitimler verildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir