Tecrübe İle Gelen Başarı

Tecrübe İle Gelen Başarı

Subor imzaladığı sözleşme ile Erzurum Tuzlaköy Serge HES Proje’si kapsamında toplam 160 metre, DN 3200 mm çap, PN 6 bar basınç ve SN 5000 rijitliğinde CTP boru temin edecek.

160 metre, DN 3200 mm çap, PN 6 bar basınç ve SN 5000 rijitliğinde CTP boru temin edecek.

Erzurum Tortum Büyükbahçe Regulatörü-HES Projesi ve Erzurum Alabalık 1-2 HES Projesi’nin ardından aynı bölgede başka bir HES projesine CTP boru tedarikçisi olarak tercih edilmesi ile HES projelerindeki başarısını vurgulayan Subor, aynı zamanda yenilenebilir enerji üretimine sağladığı katkının haklı gururunu yaşamaktadır. Soğuk ve zorlu hava şartlarında hızlı montaj çok büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple SUBOR, gerek büyük çaplarda başarıyla ürettiği CTP boruların hafifliği gerekse bünyesindeki 50 kişilik saha mühendisliği ekibi tarafından vermiş olduğu süpervizyon hizmeti ile yatırımcılarına çözüm üretmektedir.

SUBOR CTP BORULARI YENİ BİR SULAMA HATTINA HAYAT VERİYOR
Subor, Kasım ayı içerisinde imzaladığı Gaziantep Belkıs Nizip Sulaması Projesi kapsamında CTP boru ve bağlantı parçaları temini gerçekleştirecektir. Proje dahilinde üretilecek CTP borular, DN 800-2000 mm arasında değişen çaplarda, PN 4-6 bar basınç sınıflarında ve SN 2500 rijitliğinde, toplam 17.594 metre’dir. Farklı çaplarda üretilecek olan CTP borular, hafifliği sayesinde pürüzsüz iç yüzeyi ve hidrolik özellikleri zarar görmeden iç içe sevk edilerek, nakliyeden ciddi tasarruf sağlanacaktır. Proje kapsamında ayrıca 220 adet bağlantı parçası üretilecektir. Projenin hayata geçmesiyle bölgedeki arazilerin su ihtiyacı minimuma indirilerek, kurak araziler yeşile kavuşacak ve bölge halkının istihdamına katkı sağlanacaktır. Üretimden yüklemeye, sevkiyattan montaja ve dolgu işçiliğine kadar tamamen Subor tarafından hizmete sunulacak olan projede boruların sevkiyatının 2012’nin ilk çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

BATMAN’DAKİ TARIM ARAZİLERİ YEŞİLLE BULUŞUYOR
Subor CTP boruları kullanılarak Batman barajından transfer edilecek suyun Batman Sol Sahil Cazibe Sulaması Projesi ile 18.758 hektar arazinin modern tarım için kullanılması ve bölge halkının refaha kavuşması hedefleniyor. Proje kapsamında temin edilecek SUBOR CTP boruları DN 800-1000 mm çap sınıflarında, PN 4 bar basınç sınıfında ve SN 2500 mm rijitliğinde olup, toplamda 6.700 metre’dir. Üretimi 2011 yılı sonunda tamamlanacak olan Subor CTP boruları, Subor Şanlıurfa tesislerinde üretilecek olup, boruların çalışma alanına sevkiyatında ciddi tasarruf sağlanacak.

İSKİ SUBOR CTP BORULARINI TERCİH EDİYOR
Subor CTP boruları İSKİ tarafından yürütülmekte olan Gaziosmanpaşa Dere Islahı Projesi kapsamında tercih edilmiştir.İmzalanan sözleşme dahilinde toplam 4 km, DN 1800 mm çap sınıfında, PN 6 bar ve SN 5000 CTP boru temin edilecektir. Söz konusu boruların üretimi tamamlanmış olup, sevkiyatı devam etmektedir. Alternatiflerine kıyasla yüksek korozyon dayanımı, kolay ve hızlı döşenebilirliği, ekonomikliği ve kısa üretim süresi dikkate alındığında öne çıkan SUBOR CTP boruları projede tercih sebebi olmuştur.