GF Hakan Plastik, SILENTA 3A: Hem sessiz, hem esnek

Silent3A_BoruEkParcalar

GF Hakan Plastik’in SILENTA ürün grubunun esnekliği ve sessizliği ile ön plana çıkan üyesi SİLENTA 3A, yüksek darbe dayanımı ve ses koruması gerektiren tüm noktalarda yüksek performans sergiliyor.

 

3 katmanlı atık su boru sistemi SİLENTA 3A, sıcak/soğuk su ve asidik sıvı transferlerinde kullanılabiliyor. DIN 4109, DIN 4102 sistem standartlarına uygun şekilde formüle edilerek güçlendirilen ve PP’den üretilen ses yalıtımlı SİLENTA 3A atık su boru sistemi, 4lt/s akış hızında sadece 16 dB ses şiddeti ile tesisat sistemlerininihtiyaçları için ideal bir ürün.

 

SİLENTA 3A ile ses azaltma

Hem yapı hem hava kaynaklı ses yayılımları hesaplanarak geliştirilen SİLENTA 3A,

3 katmanlı yapısı ile ses oluşumunu en az seviyelere indiriyor.

Bu yapı sayesinde, atık su tesisatlarında suyun boru yüzeyine çarpması veya baskı yapması sonucunda boru sisteminde oluşan sesler emiliyor. Yine hava yoluyla yayılan ses dalgalarının orta katmanda kullanılan yüksek molekülerli formülü sayesinde dışarı çıkması engelleniyor.

Korozyona ve darbelere dayanma

SILENTA 3A atık su boru sistemi, organik ve inorganik asitlere karşı dayanıklılığı ile kendini ispatlıyor. Deforme olmayan yapısı ve push-fit contalı sistem birleştirme kolaylığı sayesinde sızdırmayan Silenta 3A dökme demire de alternatif. DIN 4102 yangın standardına uygun olan yapısı ile olası bir yangın sırasında zehirli gaz çıkarmıyor.

 

Ph değerleri 2 ile 12 arasında olan kimyasal ortamlara uygun 3 katmalı boruların iç katmanın kimyasal dayanımı sayesinde boru içerisinde korozyon oluşumu engelleniyor. Yüksek sıcaklık ve darbe dayanımına sahip PP dış katman, yoğun trafik yükü olan alanlarda; yeraltı ve yerüstü drenaj sistemlerinde kullanıma olanak sağlıyor. Isıl genleşme katsayısı sadece 0,06 mm/m°K olan SİLENTA 3A, bu düşük genleşme katsayısı sayesinde geniş ürün gamında kolay ve hızlı kurulum imkanı da sunuyor.

SİLENTA 3A, konutlar, endüstriyel binalar, hastaneler, oteller, ofisler, rezidanslar, yer altı drenaj sistemleri,  endüstriyel mutfaklar, merkez vakumlu temizlik sistemleri, egzos gaz sistemleri, kimyasal madde taşıma sistemleri gibi alanlarda kullanılabiliyor.

 

#GFHakanPlastik #SİLENTA #Silenta3A #HakanPlastik #esnekboru #sessizboru #PlastikBoru #BoruDergisi